Kim jesteśmy

Wodzisław 2.0 to wolnościowy ruch obywatelski, który zrzesza ludzi o  zbliżonych poglądach wolnorynkowych. Naszym celem jest realna zmiana Wodzisławia Śląskiego w żyjące i przyjazne miasto.

 

Na swojej drodze spotkaliśmy grupy, które obrzucały jadem przeciwników politycznych. Grupy, których jedynym celem była wymiana ludzi na stołkach miejskich instytucji. Zrozumieliśmy, że takie podejście jest nam obce i nie doprowadzi do realizacji celu.

W ten sposób pojawił się pomysł na założenie własnego stowarzyszenia. Jak się okazało, był to strzał w „10”. W bardzo krótkim czasie zjednoczyliśmy ludzi o różnych sympatiach politycznych, pochodzących z różnych środowisk lokalnych. To, co nas łączy, to wolność i postawa obywatelska. Ponad arbitralność urzędników cenimy samodecydowanie. Ponad interwencjonizm i redystrybucję –  ludzkie działanie, oddolne inicjatywy i przedsiębiorczość.

Chcemy zmienić Wodzisław poprzez oddolne akcje społeczne a także start w jesiennych wyborach samorządowych. Jeśli cenisz te wartości, określasz się jako wolnościowiec, konserwatywny-liberał, liberał lub narodowiec – dołącz do nas