Łukasz Chrząszcz – radny miasta Wodzisław Śląski na lata 2018-2023

Nazywam się Łukasz Chrząszcz i mam 29 lat. Jestem mężem Weroniki i tatą 6-letniego Piotrka, młodego piłkarza Odry 🙂

Wykształcenie

Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na kierunku zarządzanie, a wcześniej I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Działalność zawodowa

Prowadzę firmę w branży internetowej. Mój serwis Managero.pl pomógł setkom Polaków otworzyć lokal gastronomiczny. Piszę blog biznesowo-wolnościowy niepoddawajsie.pl, na którym dzielę się doświadczeniami i wiedzą.

Działalność NGO i hobby

Od 2010 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław, w 2011 roku byłem jednym z założycieli KP Odra 1922. Sport spełnia ważną rolę w moim życiu. Hobbystycznie strzelam, gram w tenisa i unihokeja. Z rodziną chodzimy na mecze Odry Wodzisław oraz polskiej kadry.

Współtworzę wolnościowy ruch obywatelski Wodzisław 2.0 i jestem prezesem partii Wolność w okręgu rybnickim. Lubię kreować wolnościowe reformy do realizacja na terenie samorządu, np. obniżenie podatku dochodowego na poziomie miasta lub crowdfunding zamiast urzędniczych dotacji.

W życiu staram się kierować filozofią obiektywistyczną Ayn Rand. Moja ulubiona książka to Atlas Zbuntowany.

Program dla Wodzisławia:

Na pierwszej sesji Rady Miasta zgłoszę projekt uchwały likwidującej opłatę targową na terenie całego miasta. Koniec z podatkami, których koszt poboru jest wyższy od przychodów. Wodzisław będzie miastem, w którym kwitnie handel.

Jako radny zaproponuję zmianę zasad przyznawania dotacji. Mieszkańcy zyskają wpływ na to, który klub lub inicjatywa otrzyma publiczne pieniądze. Decyzyjność urzędników zostanie zamieniona demokracją bezpośrednią.

Każdego miesiąca będę odwiedzał dwóch lokalnych przedsiębiorców, aby dowiedzieć się, jak miasto może pomóc w rozwoju biznesu. Pora skończyć z sytuacjami, gdy firma wynosi się z Wodzisławia przez bezczynność urzędników i wysokie podatki. Rozwój istniejących firm i nowi inwestorzy zapewnią mieszkańcom dobrze płatną pracę. 

Będę lobbował za rozbudową bazy rekreacyjnej i mieszkalnej w Wodzisławiu, w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. Na całokształt rozwoju Wodzisławia patrzę długoterminowo, dlatego za główny cel stawiam określenie kierunku, w jakim powinien podążać Wodzisław Śląski.

Kontakt
luk@niepoddawajsie.pl
732-011-561

Zapraszam na mój fanpage na facebooku