Łukasz Chrząszcz – kandydat na radnego Wodzisławia

Łukasz Chrząszcz urodził się 6 kwietnia 1989 roku w Wodzisławiu Śląskim. Mąż Weroniki i tata 6-letniego Piotrka.

Wykształcenie

Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na kierunku zarządzanie, a wcześniej I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Działalność zawodowa

Prowadzi firmę w branży internetowej, członek zarządu Xybryzt sp. z o.o. Od 4 lat pisze blog o tematyce biznesowo-wolnościowej niepoddawajsie.pl

Działalność NGO i hobby

Od 2010 roku członek Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław. Założyciel stowarzyszenia Wodzisław 2.0 i prezes partii Wolność w okręgu rybnickim. Brał udział w proteście przeciwko ACTA2, autor projektu uchwały obniżającej podatek dochodowy dla wodzisławskich firm.

Miłośnik książek historycznych, zwolennik filozofii obiektywistycznej Ayn Rand. Libertarianin.

Program dla Wodzisławia:

Na pierwszej sesji Rady Miasta zgłoszę projekt uchwały likwidującej opłatę targową na terenie całego miasta. Koniec z podatkami, których koszt poboru jest wyższy od przychodów. Wodzisław będzie miastem, w którym kwitnie handel.

Jako radny zaproponuję zmianę zasad przyznawania dotacji. Mieszkańcy zyskają wpływ na to, który klub lub inicjatywa otrzyma publiczne pieniądze. Decyzyjność urzędników zostanie zamieniona demokracją bezpośrednią.

Każdego miesiąca będę odwiedzał dwóch lokalnych przedsiębiorców, aby dowiedzieć się, jak miasto może pomóc w rozwoju biznesu. Pora skończyć z sytuacjami, gdy firma wynosi się z Wodzisławia przez bezczynność urzędników i wysokie podatki. Rozwój istniejących firm i nowi inwestorzy zapewnią mieszkańcom dobrze płatną pracę. 

Będę lobbował za rozbudową bazy rekreacyjnej i mieszkalnej w Wodzisławiu, w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. Na całokształt rozwoju Wodzisławia patrzę długoterminowo, dlatego podpisałem deklarację „Odpowiedzialny radny”.

Jeśli chcesz, aby Wodzisław rozwinął skrzydła, głosuj na mnie 🙂

Kontakt
luk@niepoddawajsie.pl
732-011-561

Polub fanpage Łukasza Chrząszcza na facebooku