Łukasz Chrząszcz – radny miasta Wodzisław Śląski na lata 2018-2023

Łukasz Chrząszcz radny Wodzisławia

Nazywam się Łukasz Chrząszcz i mam 29 lat. Jestem mężem Weroniki i tatą 6-letniego Piotrka.

Wykształcenie

Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na kierunku zarządzanie, a wcześniej I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Działalność zawodowa

Prowadzę firmę w branży internetowej. Mój serwis Managero.pl pomógł setkom Polaków otworzyć lokal gastronomiczny. Piszę blog biznesowo-wolnościowy niepoddawajsie.pl, na którym dzielę się doświadczeniami i wiedzą.

Działalność NGO i hobby

Od 2010 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław, w 2011 roku byłem jednym z założycieli KP Odra 1922. Sport spełnia ważną rolę w moim życiu. Hobbystycznie strzelam, gram w tenisa i unihokeja. Z rodziną chodzimy na mecze Odry Wodzisław oraz polskiej kadry.

Współtworzę wolnościowy ruch obywatelski Wodzisław 2.0 i jestem prezesem partii Wolność w okręgu rybnickim. Lubię kreować wolnościowe reformy do realizacja na terenie samorządu, np. obniżenie podatku dochodowego na poziomie miasta lub crowdfunding zamiast urzędniczych dotacji.

W życiu staram się kierować filozofią obiektywistyczną Ayn Rand. Moja ulubiona książka to Atlas Zbuntowany.

Kontakt
l.chrzaszcz@wodzislaw20.pl
732-011-561

Praca w Radzie Miasta Wodzisławia:

 • grudzień 2018:
  – interpelacja ws. remontu zegara na stadionie miejskim MOSiR,
  – zatrzymanie podwyżek podatków od nieruchomości proponowanych przez Prezydenta i obniżenie stawki dla przedsiębiorców do najniższej spośród okolicznych miast,
  – wniosek o usunięcie ze strony UM nieaktualnych rozkładów jazdy autobusów,
  – sprzeciw wobec przyjmowaniu najdroższej oferty na komunikację miejską, wykraczającej poza plany finansowe miasta. Autorska propozycja powołania spółki miejskiej, dzięki której nowoczesne autobusy byłyby własnością miasta, i rozpisanie nowego przetargu dostosowanego do możliwości finansowych miasta,
  – wstawienie się za mieszkańcami ul. Sosny, którzy ws. zmiany nazwy ulicy zostali postawieni przed faktem dokonanym z winy UM.
 • styczeń 2019
  – interpelacja ws. przejęcia w utrzymanie przez Miasto na okres zimowy dróg powiatowych od 2020 roku,
  – wniosek o rozpoczęcie prac nad nowym statutem MOSiR,
  – przygotowanie uchwały zwalniającej z podatku od nieruchomości nowe inwestycje na terenie Wodzisławia – przegłosowana na styczniowej sesji,
  – interpelacja ws. przetłumaczenia na języki czeski i niemiecki podstrony Urzędu Miasta dedykowanej inwestorom,
  – interpelacja ws. dostosowania rozkładu jazdy i przebiegu linii komunikacji miejskiej do oczekiwań mieszkańców oraz upublicznienie raportu z konsultacji z mieszkańcami,

  – wstawienie się za mieszkańcami pozbawionymi dojazdu do pediatry POZ przeniesionego do Rydułtów (przywrócenie pediatry do Wodzisławia lub utworzenie linii autobusowej spod szpitala w Wodzisławiu pod szpital w Rydułtowach).

Pracę radnego opisuję szczegółowo na stronie na Facebooku, zapraszam do śledzenia: facebook.com/lukaszLUKchrzaszcz